IQ Pizza це мережа піцерій на виніс і доставку з відкритою кухнею і конвеєрними печами, яка з 2019 року росте здебільшого за рахунок партнерів. Нижче умови франшизи з сайту бренду на 15 вересня 2026 року, чого в них немає, калькулятор під ваше місто, рейтинги піцерій мережі, порівняння з іншими піца-франшизами і ціни готових піцерій з нашого каталогу.
Якщо ви ще обираєте напрям, подивіться каталог франшиз в Україні: 100 позицій з орієнтовним бюджетом входу.
Коротко
- Умови на сайті франшизи: інвестиції від 45 000 $, вступний внесок 7 000 $, роялті 3,5%, окупність від 15 місяців, місто від 5 000 мешканців.
- Наш кошторис старту: 3,2-3,5 млн грн з депозитом оренди, зарплатами на два місяці, запасом і резервом, без ремонту і вентиляції; на 312 тис. менше, якщо внесок уже входить у 45 000 $. Проти 2,0-2,3 млн за сайтом.
- Економіка точки за сайтом: чек 200-240 грн на самовивозі і 320-350 на доставці, 200-300 чеків на день, собівартість продуктів від 35%.
- Мережа: за графіком на сайті франшизи від близько 20 точок у 2019 році до понад 200 у 2025-му і прогноз 280 на 2026-й; у п’яти найбільших містах ми нарахували 46 піцерій на Google Maps з рейтингами 4,0-5,0.
- Модель: на сайті є рядок «100% чистого прибутку», а каталоги описують варіант, де точкою керує сама мережа, а інвестор отримує прибуток. Яка модель діє зараз, уточніть до першого платежу.
- Альтернатива: піцерії в Києві у нашому каталозі виставлялись за 11 000-27 300 $ із заявленим прибутком 35-168 тис. грн на місяць і позначені проданими.
Умови франшизи IQ Pizza у 2026 році
Дата умов у Poster невідома, картка Proriat за 2021 рік. Робочий орієнтир: сайт франшизи, а чинні суми і все, чого на сайті немає, підтверджуйте письмовою пропозицією з датою, складом пакета і всіма зборами.
Скільки потрібно грошей насправді: кошторис понад 45 000 $
Сайт не розкриває, що входить у 45 000 $. Каталоги описують пакет як обладнання з конвеєрною піччю, меблі, вивіску, навчання і запуск; про оренду, зарплати до виходу на потік, стартовий запас і резерв вони не згадують, тому ми додаємо ці статті окремо. Якщо частина з них уже в пакеті, реальний старт буде меншим на цю суму. Внесок 7 000 $ рахуємо як окремий платіж; якщо він усередині 45 000, відніміть 312 тисяч. Нижче наш кошторис для піцерії на виніс і доставку в спальному районі обласного центру, рядки з позначкою «наша оцінка» франчайзер не підтверджував.

| Стаття | Сума, грн | Звідки цифра |
|---|---|---|
| Інвестиції за сайтом франшизи | 2 008 000 | 45 000 $ за курсом НБУ 44,62 на 15.09.2026 |
| Вступний внесок | 312 000 | 7 000 $, сайт франшизи; чи входить у 45 000, не вказано |
| Оренда за перший місяць плюс депозит | 50 000-80 000 | піцерії до 50 м² з нашого каталогу в Києві платили 25-40 тис. на місяць у 2026 році |
| Зарплати на 2 місяці з податками: 5 людей для 150 чеків | 410 000 | вакансії мережі у Дніпрі у вересні 2026: піцайоло 25-35 тис. «на руки», ставка 1 500-1 700 за зміну плюс відсоток; 130 тис. «на руки» ÷0,77 плюс ЄСВ 22% за два місяці. Скільки людей потрібно, наша оцінка |
| Запас продуктів на 2 тижні | 196 000-210 000 | наша оцінка: 35% від виторгу близько 1,2 млн на місяць за пів місяця |
| Реєстрація, РРО, документи НАССР | 10 000-25 000 | наша оцінка |
| Резерв 10% від суми з сайту з внеском | 230 000 | наша оцінка: затримка відкриття, слабший за план перший місяць |
| Разом для штату з 5 людей | 3 200 000-3 280 000 | сума рядків; 2 890 000-2 960 000, якщо внесок уже входить у 45 000 $ |
| Разом для штату з 8 людей (240 чеків) | 3 470 000-3 530 000 | зарплатний резерв на 2 місяці більший приблизно на 255 000 |
Це кошторис для моделі, де піцерією керуєте ви. Якщо мережа пропонує варіант з управлінням від франчайзера, запитайте, чи входять у 45 000 $ оборотні кошти і хто платить зарплати до виходу на потік. Окремо уточніть ремонт, вентиляцію і потужність електромережі під конвеєрну піч: у кошторисі вище їх немає, бо жодне джерело не називає суми.
Калькулятор: скільки заробляє одна піцерія
Головна змінна це чеки на день, друга частка доставки: чек доставки на сайті на 80-150 гривень вищий, але кур’єри або агрегатори забирають чверть за нашим припущенням. Калькулятор застосовує фіксовані ставки: роялті 3,5% і еквайринг 1,5%. Податки за замовчуванням рахуємо як для ТОВ на загальній системі з ПДВ, бо піцерія на 150 і більше чеках за рік перевищує ліміт ФОП 3 групи; ФОП 3 групи (5% плюс 1% військового збору) можна перемкнути для меншого потоку. Оренду, зарплати і решту витрат ми оцінили самі, змінюйте під своє місто.
Калькулятор піцерії IQ Pizza
Економіка однієї точки за місяць: чеки, частка доставки, собівартість, оренда, зарплати, роялті 3,5%, еквайринг 1,5% і податки. Окупність порівнюємо з «від 15 місяців» на сайті франшизи. Без амортизації обладнання. Підставте свої цифри.
Оберіть сценарій: підставимо інвестиції і потік. Оренду, зарплати та інші витрати ми оцінили самі, франчайзер їх не публікує
200-300 за сайтом франшизи, 100-300 за каталогом Poster. Сценарій «обережний старт» бере 150. Найкраща перевірка: порахуйте гостей і кур’єрів біля чинної піцерії мережі у будній вечір і у вихідний
При 240 чеках на день, тобто в межах 200-300 із сайту, кошторисі 3,5 млн і податках ТОВ з ПДВ виходить близько 185 тисяч прибутку на місяць і 19 місяців окупності: це не швидше за «від 15 місяців», які називає сайт, але це наша модель на наших припущеннях, а не підтвердження цифри бренду. У сценарії на 150 чеків прибуток близько 96 тисяч, а строк окупності зростає до 33 місяців; за тих самих витрат на штат із 5 людей точка виходить у нуль при 109 чеках. Формула проста, інвестиції поділені на сталий прибуток: перші місяці розгону, коли чеків менше, вона не враховує, тому резерв у кошторисі потрібен. Простий спосіб: спостерігати за потоком біля чинної піцерії мережі в різні години і, якщо партнер погодиться, звірити з даними його каси.
Що саме продаєте
Меню на вересень 2026 року у застосунку мережі: «Маргарита» 30 см 79 грн, більшість піц 30 см 115-189 грн, «Пепероні» 189, «4 м'яса» 169, «Вершковий лосось» 259; є діаметр 38 см, комбо, фритюр, піта, нагетси і напої. Для порівняння: у 2021 році «Маргарита» у чернігівській піцерії мережі коштувала 49 грн за матеріалом місцевої газети «Вість». За сайтом франшизи в асортименті 25 видів піц, 5 видів у «військовому меню» і сезонне меню на 3-5 позицій.
Формат: піцерія на виніс і доставку з відкритою кухнею і конвеєрною піччю, яка дозволяє обходитись меншим штатом. За каталогом Poster з 2020 року мережа відкриває заклади «з собою» площею до 40 м², з мінімальною кількістю посадкових місць або без них, у пішій доступності від житлових будинків. Мінімум за сайтом 5 000 мешканців; прогнозу замовлень для конкретної адреси франчайзер публічно не дає.
Мережа: звідки вона і скільки її
IQ Pizza це торгова марка IQ Food Group, компанії з Дніпра, заснованої у 2014 році за описом Franchise Capital; у групі також «Перша пекарня твого міста» і «Де шашлик» за інтерв'ю операційної директорки мережі для блогу Poster від 20.06.2022. Перша піцерія IQ Pizza відкрилась влітку 2019 року, того ж року почали продавати франшизу. Графік на сайті франшизи йде від позначки близько 20 у 2019 році до понад 200 у 2025-му, підписаний на ньому лише прогноз 280 на 2026 рік; точних чисел за роками бренд не наводить. У картці Proriat від жовтня 2021 року було 27 піцерій.
Ми переглянули вибірку точок у Google Maps: пошук «IQ Pizza» плюс місто 15 вересня 2026 року дає по 8-10 піцерій у кожному з шести міст: Київ, Львів, Одеса, Запоріжжя, Харків, Дніпро. У п'яти з них, де Google показує рейтинги, це 46 точок і понад 9 500 відгуків. Це не повний облік адрес, а зріз перших десяти результатів у кожному місті. У лютому 2026 року RAU писав, що IQ Pizza серед підписаних орендарів нового комплексу в Татарові, тобто мережа йде і в курортні містечка.
Про війну: в інтерв'ю Poster у червні 2022 року мережа розповідала про близько п'ять тимчасових закриттів після вторгнення, відновлення роботи і дефіцит кадрів як головну проблему. Скільки точок закрилось назовсім, публічно не відомо; список чинних адрес є у застосунку мережі, і його варто звірити зі своїм містом.

Відгуки гостей і публічні матеріали про мережу
У переглянутих матеріалах ми не знайшли кейсів франчайзі з розкритими доходами й витратами, тому нижче відгуки гостей і публічні матеріали про мережу.
| Джерело і дата | Оцінка | Про що і що з цим робити |
|---|---|---|
| Google Maps, 46 піцерій у п'яти містах, 15.09.2026 | 4,0-5,0, більшість 4,3-4,9 | Найвищі рейтинги у вибірці у Львові й Одесі (4,5-5,0), найнижчі у найбільших за відгуками точок Києва і Запоріжжя (4,0-4,1 при 500-700 оцінках). Розкид між точками однієї мережі великий, тому читайте відгуки саме у своєму місті |
| vidhuk.ua, відгуки 2025-2026 років | 3,0-3,1 з 5 за малою вибіркою | Теми комплектації замовлень, соусів і приготування, є похвала ціні й смаку. Вибірка з кількох відгуків, але теми типові для доставки: пропишіть у договорі стандарт контролю замовлень |
| Reddit r/food_ua, червень-липень 2026 | без оцінки | Обговорення ціни піци і різних вражень гостей. Корисно як зріз того, як бренд сприймають у великих містах |
| Блог Poster, інтерв'ю операційної директорки, 20.06.2022 | без оцінки | Про тимчасові закриття 2022 року, відновлення і кадровий дефіцит. Питання до менеджера: як зараз мережа допомагає партнеру з наймом |
| Місцева газета «Вість», Чернігів, 10.05.2021 | без оцінки | Власник точки пояснює вибір спального району і формату на виніс. Прибуток не розкриває, але логіка локації збігається з тим, що пише сайт |
Роялті у гривнях
Піцерія на 150 чеках з нашого калькулятора робить близько 1,2 млн грн на місяць. Ось скільки з цього забирає роялті різних мереж.
| Роялті | На місяць | На рік | Хто так бере |
|---|---|---|---|
| 3% | 36 000 | 432 000 | Pizza Celentano |
| 3,5% | 42 000 | 504 000 | IQ Pizza |
| 6% | 72 000 | 864 000 | Domino's |
| 7%, мінімум 8 000 грн | 84 000 | 1 008 000 | Pizza Day |
Базу роялті (оборот з ПДВ чи без, з доставкою через агрегаторів чи без) на сайті не вказано, її треба зафіксувати в договорі. Там само запитайте про маркетинговий збір: у каталогах 2021 року він був 1%, на сайті 2026 року його немає.
Порівняння з іншими піца-франшизами

| Бренд | Інвестиції | Внесок | Роялті | Окупність за брендом | Джерело |
|---|---|---|---|---|---|
| IQ Pizza | від 45 000 $ | 7 000 $ | 3,5% | від 15 міс. | franch.iqpizza.com.ua, 15.09.2026 |
| Pizza Day | у середньому 33 000 $ | 10 000 $ | 7%, мін. 8 000 грн | від 15 міс. | franch.pizzaday.com.ua, 15.09.2026 |
| Pizza Celentano | 850 $ за м², для 60 м² близько 51 000 $ | 10-12 тис. $ | 3% | від 24 міс. | franchcelentano.com, 15.09.2026 |
| LA П'ЄЦ | від 100 000 $ | не вказано | не вказано | від 12 міс. | business.la.ua, 15.09.2026 |
| Domino's | від 250 000 $ | 22 000 $ | 6% плюс маркетинг від 1% | не вказана | biz.dominos.ua, 15.09.2026 |
IQ Pizza і Pizza Day це один сегмент: недорога піца на виніс і доставку у спальному районі. Заявлена сума старту у Pizza Day нижча, але кожен бренд рахує її по-своєму, тож порівнюйте кошториси. Що можна зіставити, це оприлюднені ставки роялті: 3,5% у IQ Pizza проти 7% у Pizza Day і 6% у Domino's, хоча база нарахування у кожної мережі своя і в договорах може відрізнятись. Celentano і Domino's це заклади з залом і зовсім інший бюджет. Повний розбір мережі Pizza Day у нас є окремою статтею.
За скільки продаються працюючі піцерії
Для порівняння з франшизою з нуля: лоти з нашого каталогу, дата за публікацією лота, ціна і прибуток на момент лістингу, окупність за курсом НБУ 44,62 без резерву; для чесного зіставлення додайте до ціни лота резерв 10% і перевірку переоформлення оренди. Прибуток заявлений продавцем і перевіряється до угоди за касою і витратами.
| Лот | Статус | Ціна | Прибуток на місяць за лістингом | Оренда | Окупність |
|---|---|---|---|---|---|
| Піцерія, Київ, Дарницький район, 06.2026 | продано | 11 000 $ | 35 367 грн | 40 000 | 14 міс. |
| Піцерія, Київ, Голосіївський район, 09.2026 | продано | 15 500 $ | 54 012 грн | 30 000 | 13 міс. |
| Піцерія, Київ, 02.2026 | продано | 27 300 $ | 167 842 грн | 25 000 | 7 міс. |
| Мережа з 2 піцерій, Київ і Софіївська Борщагівка, 02.2025 | продано | 44 000 $ | 126 939 грн | не вказано | 15 міс. |
Тобто за 11-27 тисяч доларів за ціною лістингу, а не за 45-52 плюс оборотні, у Києві виставлялись піцерії з обладнанням, договором оренди, персоналом і касою за рік; усі чотири лоти позначені проданими, фактична сума угоди може відрізнятись від лістингу. Без мережевого бренду і роялті, але й без відкритої кухні з конвеєром і застосунку мережі: це два різні шляхи, а не «краще-гірше». Нові лоти ми публікуємо спершу в закритому каналі угод.
Що уточнити до підписання
- Яка модель діє у 2026 році: класична франшиза, де закладом керуєте ви, чи варіант з управлінням від мережі, де інвестор отримує 100% прибутку до повернення вкладень, а далі 50% і передачу 50% майнових прав, як описано в каталозі Poster. Модель визначає, хто оплачує роботу закладу і як ділиться прибуток.
- Що саме входить у 45 000 $: перелік обладнання з моделями, меблі, вивіска, ремонт, навчання, стартовий запас. І чи входить у цю суму внесок 7 000 $.
- База роялті 3,5%, маркетинговий збір, платежі за застосунок, кол-центр і облікову систему.
- Термін договору, територія, право продати піцерію іншій людині і умови виходу.
- Обов'язкові постачальники соусів, тіста і продуктів, їхні ціни і чи дозволені альтернативи.
- Чинні партнери у вашому регіоні для розмови: крім тих, кого запропонує менеджер, ще два-три на власний вибір із застосунку.
- Структура оподаткування: піцерія на 150 чеках робить понад 12 млн грн на рік, це більше за ліміт ФОП 3 групи (10,09 млн у 2026 році), тому далі загальна система з ПДВ, як ФОП або ТОВ; схему узгодьте з бухгалтером до відкриття.
Часті запитання
Скільки коштує франшиза IQ Pizza?
За сайтом франшизи від 45 000 $ інвестицій і 7 000 $ вступний внесок; чи входить внесок у 45 000, сайт не пояснює, тож це 45 000-52 000 $ або 2,0-2,3 млн грн. З депозитом оренди, зарплатами на два місяці, запасом і резервом наш кошторис старту 2,9-3,5 млн грн залежно від штату і того, чи входить внесок у пакет; ремонт і вентиляція окремо.
Яке роялті у IQ Pizza?
3,5% за сайтом франшизи. На обороті 1,2 млн грн на місяць це близько 42 тисяч. Базу нарахування і маркетинговий збір уточнюйте в договорі.
Скільки заробляє піцерія IQ Pizza?
Франчайзер публікує лише вхідні дані: чек 200-240 грн на самовивозі і 320-350 на доставці, 200-300 чеків на день, собівартість від 35%. За нашим калькулятором при 240 чеках і податках ТОВ з ПДВ прибуток близько 185 тисяч на місяць, при 150 чеках близько 96 тисяч; обидва сценарії з нашими оцінками оренди, зарплат і доставки.
Яка окупність франшизи IQ Pizza?
«Від 15 місяців» за сайтом франшизи. Наш розрахунок при 240 чеках, кошторисі 3,5 млн і податках ТОВ дає 19 місяців, при 150 чеках 33 місяці; змінюються також зарплати й інші витрати між сценаріями.
Скільки піцерій у мережі IQ Pizza?
За графіком на сайті франшизи понад 200 у 2025 році і прогноз 280 на 2026-й. У Google Maps ми нарахували 46 піцерій у Києві, Львові, Одесі, Запоріжжі й Харкові на 15 вересня 2026 року.
Чи можна відкрити IQ Pizza у малому місті?
Сайт франшизи називає мінімум 5 000 мешканців, каталог Poster 8 000. Формат на виніс і доставку в пішій доступності від житлових будинків розрахований саме на район, а не на центр великого міста.
Джерела: сторінка франшизи franch.iqpizza.com.ua і меню в застосунку мережі на 15.09.2026; каталоги Poster (без дати), Franchise Capital (без дати), Proriat від 26.10.2021; інтерв'ю для блогу Poster від 20.06.2022; газета «Вість» від 10.05.2021; RAU від 19.02.2026; вакансії мережі на Work.ua і robota.ua у вересні 2026; Google Maps і vidhuk.ua на 15.09.2026; сайти франшиз Pizza Day, Pizza Celentano, LA П'ЄЦ і Domino's на 15.09.2026; курс НБУ 44,62 грн за долар на 15.09.2026. Якщо ви представник франчайзера і бачите неточність, напишіть через форму на сайті, оновимо протягом трьох робочих днів.





















